Antiprčice 8. ročník (19 km)
České Švýcarsko, Hřensko, Soutěsky, Dolský mlýn

Po Adršpachu zase skály. Švýcarské. A v Čechách. Scházíme se ve Staré Boleslavi a rychlíkem míříme do Děčína. Tady nás čeká Poseidon a hodinová plavba do Hřenska. letos s námi putuje i nejmenší turista - Emilka Jiřičná.

Většinu cesty trávíme na horní palubě a nasáváme vůni Labe a okolních skal a obdivujeme cyklistickou stezku na druhé straně našeho veletoku.

Počasí nic moc. je zima a prší. Nevím, co jsme tomu nahoře provedli, ale jr to jeden z nejhorších ročníků vůbec. Vytahujeme pláštěnky, Emilka má separé na mámině zádech. Míříme přes Hřensko do Edmundova přístaviště. Zase loď. Tentokrát na ruční pohon a s výkladem.

Je stále ošklivo a prší. Z horního přístaviště nejdřív šlapeme podél Kamenice a pak stoupáme po zelené nahoru do Mezné.
V restauraci U Marešů dáváme oběd a zůstáváme tady víc než hodinu. Je tu teplo a gročky taky nejsou k zahození. Někteří nedočkavci vyrážejí dříve pod vedením Luboše Kovaříka. A jako vždycky bloudí.

Lucka s Emilkou míří do kempu, kde budeme spát a my se jdeme ještě podívat na zříceninu Dolského mlýna. Romantické stavení je známé z pohádky Pyšný princezna a novější Peklo s princeznou. No nezajděte se sem podívat!

Do kempu v Mezní Louce přicházíme mezi posledními. Tady už to žije! Martin pije vodu psovi z Misky, Iva tančí a vůbec je tady skvělá nálada. V restauraci sedíme dlouho do noci a pak se rozcházíme do jednotlivých chatek. Dneska budeme spát se Soňou, Lubošem a Fančou.

Tedy Luboš spí s Fančou a my mu to moc závidíme. Tak strašnou zimu jsme nezažili ani v Adršpachu. V půl páté ráno si jdu zaběhat, abych se jen troch zahřál. A lituji malou Emilku. Ale to jen do chvíle, kdy nás Lucka odzbrojí otázkou: "Proč jste si za pajcku nepůjčili na recepci přímotop?". No to by ji člověk zabil!

Necháváme zmrzlý kemp kempem a vyrážíme. Putujeme nádhernými skalami Gabrielinou stezkou. jen kousek od Pravčické brány. Tu ale dneska vynecháme a slibujeme si, že se podíváme za rok.

Jedna společná fotka ze skal.

Máme holubičí povahy a koneckonců i holubičí postoj! :)

A jak by řekl klasik: "Ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množí..." Tak rychle naloď a pryč od trpaslíků.

Jdeme proti proudu do Děčína hodnotíme letošní ročník. Závěr? Příští rok znovu do Českého Švýcarska. A už NIKDY chatky v kempu. Od příště budeme spát jedině v teple.