Antiprčice 7. ročník (27 km)
Adršpach a Bischofšteijn

Plníme loňská slib a znovu míříme do Teplic a Adršpachu. Plánuji, že letos bude putování malinko volnější. V sobotu vyrážíme do Adršpachu. Žádná divočina Teplických skal, ale pěkně po rovině.

Hjeme si na milence pod Milenci, na starosty u Starosty, ale taky navštívíme symbolický hrob horolezců.

Docela dlouho se touláme okolo jezera. Je vlastne zatopená pískovna. No ještě že tak. Kdyby se tady těžil pásek, to by byl pěkný průsšvih!

Spíma zse v kempu Bučnice. A zase opékáme buřty. Po llońské zkušenosti s pilnami v umělém střívku jsme si raději přivezli buřty vlastní. A dobře jsme udělali. Ranní snídaně v budítku u kempu je v pohodě. Mají tady skvělé rohlíky. Například. A kávičku čaj. Například.

Vyrážíme do Adršpachu a po sjezdovce se drápeme nahoru do kopce. žádné lehčí putovíní. Pěkný krpál! Míříme na Kraví horu a odtud na zámeček Bischofstein.

Kolektivní foto je ze skal pod Kraví horou. nezdá se to, ale na Bischofstein je to z Teplic skoro 10 kilometrů. A to musíme ještě zpátky do Teplic na vlak. Takže se na bischofteinu mos dlouho nezdržíme a na zřícerninu hradu Skály už doopravdy nemáme čas. Slibuji si v duchu, že sem ještě někdy v budoucnu vrátíme.